Inteligentne oświetlenie, czyli reflektory w Mercedesach Maybach

Marka samochodów, które są dostępne tylko dla najbardziej zamożnych zaczyna wchodzić na jeszcze wyższy poziom zaawansowania technologicznego. Kierowcy, których stać na auta klasy S marki Mercedes Maybach będą czuli się jeszcze bardziej komfortowo za kierownicą swoich pojazdów. Producent rozpoczął zaawansowane prace nad inteligentnymi reflektorami.

Oświetleniowe wskazów dla kierowcy

Czy nowinki o samochodach na temat oświetlenia zupełnie wyczerpały się? Najwyraźniej nie, czego dowodzą najnowsze testy konstruktorów ze stajni Mercedes Maybach. Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zostało zaprezentowane – Digital Light. Era inteligentnego oświetlenia na drodze jest już w końcowych fazach testów.

To nowe rozwiązanie, które ma spełniać podobne funkcje co HUD, czyli wskazówki wyświetlane na przedniej szybie. Proponowana innowacja przez niemieckiego producenta ma opierać się na programowalnych na wiele milionów pikseli reflektorach. Mają one spełniać funkcję ostrzegawczą, a także udzielać wielu cennych wskazówek na samej jezdni.

Podążaj za światłem

Standardowe reflektory mają być w pełni zintegrowane z malutkimi, wbudowanymi projektorami. Czujniki pokładowe, mapy, a wszystko ze stałą łącznością z GPRS oraz Internetem mają wyświetlać przeróżne symbole ostrzegawcze i informacyjne. Oblodzona jezdnia będzie oznaczona płatkiem śniegu, znak robotników poinformuje kierowcę o trwających pracach na drodze.

Z kolei wyrysowane proste, białe linie mają pokazywać szerokość pojazdu. Dzięki czemu przy dokonywaniu manewru mijania, wyprzedzania, łatwiej będzie określić kierowcom, czy aby na pewno jest wystarczająco miejsca do wykonania takiego manewru. Tego typu nowinki o samochodach emocjonują, ale też mają przynosić wiele korzyści. Między innymi użytkowników Mercedesa Maybach nie będzie musiał martwić się, że innymi selektywnymi światełkami może oślepić innych uczestników ruchu drogowego. Czy to aby koniec inwazyjnej jazdy samochodów z naprzeciwka z długimi światłami?

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*